ANAOKULUNA YENİ BAŞLAYAN ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN ÖNERİLER

ANAOKULUNA  YENİ BAŞLAYAN ÖĞRENCİLERİMİZ  İÇİN ÖNERİLER

Sevgili Velimiz,

Çocuğunuz  ve siz yeni bir döneme giriyorsunuz. Bu dönemin sizin ve çocuğunuz için  daha rahat ve mutlu  geçmesi için  size sunduğumuz  önerileri göz önünde   bulundurduğunuz için teşekkür ederiz..

Uyanış Anaokulu Ailesine Hoş geldiniz!

 1. Çocuğunuzu sabah ağlayarak bırakıp gitmenin zor bir duygu olduğunu biliyoruz. Bize güvenin ve onu, öğretmenine  teslim ettikten sonra okuldan ayrılın.
 2. Çocuğunuza ve size önerilen alıştırma programı esaslarını lütfen dikkate alın.
 3. Çocuğunuzun okula başladığı ilk günlerde zorunlu kalmadıkça okulun kapanış saatinde almayın  bu çocuklarımızda sıkça yaşanan okulda kalma ve terk edilme  kaygısını azaltacak, sizlere ve bizlere olan güvenini pekiştirecektir.
 4. Çocuğun hastalıklar ve diğer önemli olaylar haricinde okula devamsızlık yapmamasına  ve yuva saatlerine uyulmasına özen gösterin.
 5. Çocuğunuzla ilgili özel durumlar konusunda lütfen sınıf  öğretmenlerini ve grup uzmanlarını bilgilendirin ( uykuya geçişte biberon veya özel bir eşya kullanıyor mu? , özel bir hastalığı var mı? Alerji , astım gibi ).
 6. Okula alışması konusunda yaşadığınız kaygıları çocukların çok çabuk hissederek endişeleneceklerini ve sizin bu kaygılı yaklaşımınızın  onun  okula alışma sürecini zorlaştıracağını unutmayın.
 7. Çocuğunuza öğretmeni, arkadaşları ve okulu ile ilgili ( öğretmenini çok seveceğinden eminim, okulda çok mutlu olacaksın , bir çok arkadaşın olacak vs.) duygu yüklemeleri yapmaktan kaçının .Bu tip duygu yüklemeleri  çocuklarınız da soru işareti uyandırır. Çocuklarınızın yeni durumları ile ilgili düşüncelerini kendilerinin oluşturmalarına izin verin.
 8. Çocuğunuz yuvaya başladığı günlerde  çok hırçın, huysuz ve anlaşılmaz olabilir, her gün ağlayarak  okula gelebilir. Sınıfta öğretmeni onunla ilgilenecektir. Sakin ve olumlu davranın.
 9. İlk günlerde  okulda yemek yemekte ,uyumakta ve tuvalet ihtiyacını karşılamada problem yaşayıp tepki vermelerinin doğal olduğunu unutmayın.
 10. İlk günlerde okula çok rahat uyum sağlayan  çocuklarımız daha sonra gecikmiş okul tepkisi verebilirler. Bunun okula başlayan çocuklarda normal bir süreç olduğunu hatırlayın.
 11. Çocuğunuz ilk günlerde yuva yaşantısından bahsetmeyebilir lütfen yuvada yaptıklarını anlatması konusunda onu zorlamayın. Soru yağmuruna tutmayın.
 12. Çocukların  güvenini kazanmanız için  onlara verdiğiniz  sözlerin mutlaka yerine getirilmesi gerekir. 

 
Uyanış Anaokuluna Hoşgeldiniz!
Tel: 0232 244 79 90 |  Gsm : 0505 595 42 32  |  Adres :  194 Sokak No : 4 Küçükyalı - İzmir

Web Tasarım : DNZ WEB DİZAYN    |  İZMİR ANAOKULLARI REHBERİ ÜYESİDİR
küçükyalı anaokulu, küçükyalı anaokulları,küçük yalı anaokulu, konak anaokulları, küçükyalıdaki anaokulları,İzmir Okul Öncesi Eğitim, İzmir Çocukevi, Anaokulları, Çocukevleri,Konak Anaokulu, Göztepe Anaokulu,İzmir Anaokulu,İzmir Kreşleri,İzmir Yuvalar, İzmir Çocukevleri,İzmirdeki Çocukevleri,Güzelyalı Anaokulu, Anaokulu ve Yuvalar, Anaokulları Rehberi, özel anaokulu izmir,özel anaokulları,izmir özel anaokulları, göztepedeki anaokulları, göztepedeki özel anaokulları, anaokulu göztepe , yaz okulu izmir